خواندنی ها

آشنایی با چای حبابی

در این قسمت هدف ما آشنایی شما عزیزان بنللی لانژ با یکی از هیجان انگیز ترین مدل چایی در جهان است.

چای حبابی یکی از خاص ترین انواع چای در دنیا هستش که امروزه طرفداران بسیار زیادی در سرتا سر جهان دارد.

چرا اسم چای حبابی است؟

این نوشیدنی دارای تعدادی اسامی است ، از جمله چای شیر مروارید و چای تاپیوکا ، اما بیشتر به آن چای حبابی یا چای شیر می گویند.

اصطلاح “چای حبابی” در واقع اشاره به کف شیر است که هنگام تکان خوردن نوشیدنی ایجاد می شود ، نه مرواریدهای جویدنی موجود در نوشیدنی که شبیه حباب است. از طرف دیگر نام “boba” از اصطلاح عامیانه تایوانی مروارید گرفته شده است.

مرواریدها دقیقاً از چه چیزهایی ساخته شده اند؟

این مرواریدهای حباب مانند ، ویژگی تعیین کننده این نوشیدنی ، در واقع گلوله های تاپیوکا به اندازه سنگ مرمر هستند.

(تاپیوکا نشاسته ای است که از ریشه کاساوا که به طور طبیعی فاقد گلوتن است و به صورت آرد و مرواریدهای خوراکی ساخته می شود ، استخراج می شود.)

مرواریدهای خام تاپیوکا ، که اغلب سیاه هستند اما می توانند شفاف یا سفید نیز باشند ، در آب جوش پخته می شوند تا زمانی که نرم شوند.

این مرواریدها سپس در یک مخلوط شربت ساده نگهداری می شوند تا شیرین شوند

مرواریدهای پخته شده سپس در ته یک فنجان قرار داده می شوند و سپس با نوشیدنی های خنک شده مختلف مانند چای های میوه ای ، اسموتی های یخی یا نوشیدنی های قهوه و چای و شیر و همچنین یخ پر می شوند. سپس نوشیدنی تکان داده می شود و مواد را مخلوط کرده و بسته می شود.

مروارید تاپیوکا پخته شده چه مزه ای است؟

مرواریدهای پخته شده به تنهایی جویدنی هستند اما نسبتاً بی عطر و طعم هستند. آنها پس از خیساندن در شربت ساده بسیار شیرین می شوند. اما عطر و طعم واقعی از خود نوشیدنی ناشی می شود – مرواریدها بیشتر برای بافت هستند.

چه کسی ابتدا مرواریدهای تاپیوکا را در مایع شیرین قرار داده و آن را نوشیدنی نامیده است؟

نوشیدنی لذتبخش جویدنی از تایوان سرچشمه می گیرد. در دهه 1980 ، یک بیننده نوشیدنی تصمیم گرفت مرواریدها را درون یک فنجان چای سرد شیرین بریزد. به گزارش دیلی میل ، تعدادی از شرکت های چای ادعا می کنند که این نوشیدنی را اختراع کرده اند ، اما اعتبار اغلب به لیو هان چی ، صاحب چایخانه Chun Shui Tang در Taichung اعطا می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *